ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Altınova`da Denizcilik Lisesi heyecanı

Altınova`da Denizcilik Lisesi heyecanı

Tarih 23 Aralık 2010, 22:12 Editör

İnşaatı tamamlanan Altınova Tersane Girişimcileri Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Şubat ayında açılacak olan okulların ikinci dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor. Okul binasında ve çevresinde incelemeler yapan yetkililer noksanların en kısa zamanda tamamlanması için çalışma başlattılar.

Altınova İlçemiz Kaymakamı Cemal Şahin beraberinde Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Tersane Girişimcileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan, Yalova İş-Kur İl Müdürü Ahmet Canımova, Yalova Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Mesleki ve Teknik Eğitim İl Koordinatörü Baki Yükseller, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Kurucu Müdürü İsmail Saraçoğlu ve Çavuşçiftliği Köyü Muhtarı Yücel Yavuz ile birlikte Çavuşçiftliği Köyü’nde Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. tarafından yaptırılan Altınova Tersane Girişimcileri Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

700 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ
Kaymakam Cemal Şahin, toplamda 700 öğrenci kapasiteli olarak planlanan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nin bitme aşamasına geldiğini ve muhtemel 2. dönem itibariyle öğrencilerimizin eğitimine açılacağı müjdesini vererek, çalışmaların tamamlanması durumunda ilçemizde hızla gelişmekte olan tersane sanayinin eleman ihtiyacının karşılanmasına büyük katkı sağlayacağını belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

  

 

TEŞEKKÜR

Okulun faaliyete geçmesiyle birlikte ilçede önemli hareketliliğin yaşanacağına dikkat çeken Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu okul, noksanlarının tamamlanmasıyla birlikte çok önemli bir eğitim merkezi olacaktır. İlçemizin gelişmesine büyük katkı sağlayacak olan bu önemli eseri ilçemize kazandıran tersane girişimcilerimize ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

    
  

96 ÖĞRENCİSİ VAR

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu da okulla ilgili verdiği bilgide, “Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 2010/2011 Eğitim Öğretim döneminde denizcilik ve gemi yapımı alanında eğitime başlamıştır. Denizcilik alanında 58, gemi yapım alanında ise 38 Öğrenci kaydı yapılmıştır. Okulumuz Yalova Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi binasında eğitime devam etmektedir. Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş tarafından Çavuşçiftliği mevkiinde tamamen okulumuza ait müstakil binasının inşaatı bitirilmiş durumdadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulumuzun donanım ihtiyacı karşılanmıştır. 2010/2011 Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde okulumuz yeni binasına taşınarak faaliyetlerine devam edecektir” dedi.

Bu haber 4198 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

Azmin zaferi

Azmin zaferi Altınova Anadolu Lisesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı dönem birincisi, lösemi hastalığı nedeniyle derslerini evd...

Eğitimcilerden Oral´a plaket

Eğitimcilerden Oral´a plaket Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral´a eğitime verdiği desteklerden dolay...

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi